FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

W tym miejscu powinieneś znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Jeśli przypadkiem Ci się nie uda – służymy pomocą telefoniczną i mailową.

Jak wytrzymały jest baner reklamowy?

Baner reklamowy składa się z dwóch elementów – podkładu oraz nadruku. Podkład jest to winylowa tkanina na nośniku poliestrowym, obustronnie laminowana lub powlekana powłoką z PVC. solwent powlekany jest bardziej elastyczny od solwentu laminowanego. Banery reklamowe z reguły nie są narażone na zniszczenie i zdarzają się sytuacje kiedy mogą wisieć nawet kilkanaście lat.
Wytrzymałość baneru jest jednak osłabiana przez konkretne warunki:

  • wystawienie na szybkie i częste zmiany temperatury, np wywieszenie od nasłonecznionej strony
  • zbyt słabe naciągnięcie na rusztowaniu – baner wiszący luźno, o wiele więcej pracuje razem z wiatrem
  • montowanie baneru na zagięciach może osłabiać miejsce jego zagięcia

Reasumując – nie ma twardej reguły pozwalającej na dokładne określenie jak długo wytrzyma Twój baner reklamowy, ale można założyć że jest to od 1 roku do 15 lat, z tendencją w okolicach 5 roku.


Jak długo wytrzyma nadruk na banerze reklamowym?

Wydruk eco-solwentowy który stosujemy podczas produkcji naszych banerów gwarantuje że Twój baner nie wyblaknie przed upływem dwóch lat. W praktyce widzimy już kilkunastoletnie kolorowe banery, jak i czteroletnie wyblaknięte. Główną rolę gra tutaj ekspozycja na światło słoneczne. Czynnikiem odpowiedzialnym za blaknięcie jest promieniowanie UV. Przeciętną wytrzymałość nadruku można oszacować na 5 lat.


Jaki jest czas realizacji zamówienia baneru reklamowego?

Czas realizacji zamówienia wynosi od 4 do 7 dni roboczych. Przeciętne zamówienie jest możliwe do odbioru już po pięciu dniach roboczych. W okresach wzmożonego ruchu w branży reklamowej, czas realizacji może się wydłużać, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej, social media oraz w wiadomościach wysyłanych po zakupie. Zamówienia w trybie ekspress podlegają indywidualnej wycenie.


Co ile jest oczkowany baner?

Banery reklamowe są standardowo oczkowane co 50cm. Za dopłatą wysokości 10% zamówienia, istnieje możliwość oczkowania co 30 cm. Brak oczkowania, lub oczkowanie o mniejszym zagęszczeniu – w cenie produktu.


Jak są łączone banery?

Frontlit łączymy poprzez zgrzewanie ze sobą dwóch krawędzi materiału. Jest to rozwiązanie trwałe, ale bardziej narażone na uszkodzenia związane z wiatrem niż banery drukowane z jednego kawałka materiału. Czasami używamy pieska czyli automatycznej zgrzewarki, a czasami innych narzędzi – np opalarki i wałka.


Jaki największy baner możemy wydrukować w jednym kawałku?

Nasza drukarnia oferuje zadruk z rolki o szerokości 3,4m, oznacza to że największy baner wydrukowany z jednego kawałka materiału może mieć wymiary 3,2m x 50m. 


Czy banery są jakoś wzmacniane?

Jeśli chodzi o strukturę materiału, to tkanina zatapiana w tworzywie PVC stanowi główne wzmocnienie baneru. Dodatkowo banery są zgrzewane na krawędziach, dzięki czemu są grubsze i bardziej wytrzymałe w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia.

W produkcji banerów reklamowych możliwa jest również aplikacja filtrów UV który wzmacnia odporność druku na blaknięcie.


Czy opłaca się filtr UV na banerach reklamowych?

Aplikacja filtru UV znacząco podnosi cenę baneru. Ten fakt w świetle braku wzmocnienia podkładu, sprawia że to rozwiązanie nie jest ekonomiczne.


Gdzie można zawiesić baner reklamowy?

Technicznie rzecz biorąc – baner reklamowy zawiesić można wszędzie. Jednak kryteriów prawnych jest na prawdę dużo. Opisałem je wszystkie na naszym blogu w artykule “Gdzie można zawiesić baner reklamowy”.