Banery Reklamowe Rzeszów

Co to baner reklamowy?

Banery reklamowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. Druk wielkoformatowy pomimo jego krótkiej historii, jest doceniany przez największe marki – co zresztą widać po często pojawiających się kampaniach bilboardowych i banerowych.

Baner reklamowy może być tak na prawdę nadrukiem, rysunkiem lub malowidłem naniesionym na dowolny duży materiał. Najczęściej jednak banery drukuje się metodą solwentową, na materiale frontlit. Jest to materiał podobny do plastiku, dodatkowo wzmocniony siatką poliestrowych włókien. Cechuje go duża elastyczność oraz odporność na warunki atmosferyczne. Gramatura takiego materiału to najczęściej 510g – oznacza to że baner o wymiarach 1x1m będzie ważył 0,5 kg. Banery w naszej firmie są drukowane nawet z rolki 3,2m x 50m. Oznacza to że możemy uzyskać baner o wymiarach 3,2×50 m w jednym kawałku. Rozmiar jednak nie jest ograniczeniem – frontlit daje się łatwo zgrzewać i łączyć.

frontlit 510g
frontlit 510g powlekany

Jeśli chodzi o druk, aktualnie najpopularniejszą metodą jest druk ECO solwentowy. Jak sama nazwa wskazuje – tusze ECO są bardziej przyjazne środowisku niż ich poprzednicy. Nasza drukarnia korzysta jedynie z ECO solwentu. Dajemy 2 lata gwarancji na wyblakanie, nawet jeśli baner jest wyeksponowany od nasłonecznionej strony. Jeśli baner nie wisi od strony słońca, kolor utrzyma się znacznie dłużej. Część banerów które wydrukowaliśmy wisi już ponad 5 lat.

Kolor blaknie w wyniku kontaktu z promieniowaniem UV. Baner można zabezpieczyć przy użyciu lakieru UV – jednak osobiście odradzamy to rozwiązanie. Cena banera rośnie prawie 2-krotnie, tusz co prawda nie wyblaknie, ale zapominamy o podkładzie który po 2-3 latach może zesztywnieć i zacząć pękać. Dlatego bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest kupno nowego baneru po okresie gdy zużyje się stary.

Z reguły banery reklamowe są zgrzewane na krawędziach, oraz oczkowane – co 50 cm. Jednak tą odległość można dowolnie zmienić.

zgrzany baner reklamowy
zgrzew i oczkowanie baneru reklamowego

Warto wspomnieć że nasza firma oferuje również wysyłkę do klienta już w cenie produktu.