Banery Reklamowe Rzeszów

banery reklamowe

Banery reklamowe – przed użyciem zapoznaj się z treścią tego wpisu

Nie sztuką jest wydać kupę kasy na wydruki. Sztuką jest sprawić aby ta wróciła do nas pod postacią nowych klientów.

Kiedy stosować banery reklamowe?

Reklama zewnętrzna rządzi się swoimi prawami. Na początku zadaj sobie pytanie – jaką rolę będzie pełnił Twój baner. Jeśli chodzi o ułatwienie dojazdu do Twojej firmy, to w tym wypadku baner zawsze jest wskazany. Jeśli jednak chcesz przedstawić swoją ofertę, warto zdefiniować sobie grupę odbiorców do których trafiają banery reklamowe.

*Nie dotarłem do żadnych rzetelnych badan na ten temat, a wnioski które tu wysuwam bazują na moim 7 letnim doświadczeniu w branży reklamowej i marketingu.

Przedział wiekowy który analizujemy to ludzie od 18 do 65 roku życia.

Ludzie młodzi w wieku 18-30 lat, są bardziej podatni na reklamę w internecie czy social media. Wynika to z faktu że nawet w miejscach publicznych spędzają dużo czasu w sieci na swoich telefonach. Z tego powodu duża część z tej grupy po prostu nie zwraca uwagi na banery. Jeśli już, to przemawiają do nich jedynie kreatywne formy dużych marek.

Ludzie w wieku 25-50 lat. W tej grupie znajdziemy wielu kierowców – to jest świetny target dla naszych banerów reklamowych. Kierowcy jednak nie mają zbyt wiele wolnego czasu na rozglądanie się, dlatego komunikaty kierowane do tej grupy warto umieszczać w okolicy ruchliwych skrzyżowań z komunikacją świetlną. Jest to świetna okazja dla warsztatów samochodowych, producentów samochodów czy wszystkich innych branż związanych z motoryzacją.

Ludzie w wieki 45-65 lat (i starsi). Są to osoby dysponujące większą ilością czasu niż inni. Nie śpieszno im nigdzie. Są bardziej podatni na reklamę w formie zewnętrznej. Aby nasza reklama była skuteczna, warto jednak odpowiadać na ich problemy. Jest to idealna możliwość dla wszelkiego typu farmaceutyków, aparatów słuchowych i wszystkich usług skierowanych do seniorów. Dodatkowym atutem jest to że miejsca w których eksponujemy te reklamy nie są tak oblegane jak np. ruchliwe skrzyżowania. Warto pomyśleć o parkach czy sąsiedztwie przychodni.

Dawkowanie

Chodzi konkretnie o dawkowanie informacji. Musisz zastanowić się jak długo, z jakiej odległości i przez kogo będzie obserwowany Twój baner. Na  skrzyżowaniach teksty muszą być duże i krótkie – kierowcy nie mają zbyt wiele czasu na czytanie. Jeśli jednak nasz baner trafia do osób które mają więcej czasu, a miejsce w którym jest eksponowany pozwala na jego kontemplację – wtedy możemy użyć drobniejszych czcionek i większej ilości treści.

Wszyscy wiemy że Twoja oferta jest super, ale w 80% przypadków lepiej zminimalizuj ją do jednego krótkiego komunikatu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Banery reklamowe należy stosować w miejscach w których będziemy o nich pamiętać. Zniszczony baner reklamowy nie tylko prezentuje się odpychająco, ale też potrafi mocno hałasować na wietrze.

Unikaj miejsc w których wisi już dużo innych banerów – działanie reklamowe może zostać wytłumione przez reklamę innych firm.

Nie zapominaj również o kwestiach prawnych – pisałem o nich we wpisie „Gdzie można zawiesić baner reklamowy? – Kwestie prawne”

Stosując się do powyższych porad, zoptymalizujesz koszty związane z taką formą reklamy. Jednak pamiętaj – kluczem do sukcesu jest dobra oferta, a i odpowiedni projekt graficzny gra tu duża rolę.

W razie pytań zapraszam do kontaktu!